Dámská kabelka Jin Jang

Tato zakázka byla výjimečná nejen v zadání, ale i celkové přípravě, propracovanosti a průběhu výroby. Dnes se tu trochu rozepíšu, protože ta příprava samotná byla velmi náročná a precizní.

Zadání bylo velmi konkrétní a proto bylo důležité zrealizovat představu do reálného zpracování. Na první schůzce bylo řečeno přání konkrétního tvaru, barvy, druhu materiálu, ale i velikosti, podšívky a dodatečné přání symbolu jin jang a to jen decentně na popruh kabelky. První návrh na papíře ještě s neurčitým výsledkem a spousty otazníků… Výběr kůže jsem musela zajistit osobně, kde jsem po celou dobu byla v kontaktu s klientkou, která mohla vybrat její vysněný odstín. Pak přišel nápad, který jsem musela zrealizovat. 🙂 Chtěla jsem pro kabelku zvolit kované přezky a doplňky, tak jsem oslovila kováře a společně jsme navrhli podobu přezek. Napadla mě také možnost vyrobení jin v kované verzi a mnou potom doplněné jang z kůže. Potom jsem vytvořila dle zadaných rozměrů šablony, podle šablon zkompletovala z koženky tvar kabelky nanečisto. S klientkou pak proběhla další schůzka, kde jsme vzali lihovku a namalovali přímo na kabelku změny, které najednou byly již zřejmé. Výroba nanečisto je velmi důležitá a pomáhá v tom, aby již originál byl perfektní a podle představ. Tady jsme dokonce změnili i koncept kabelky a velikost upravili na polovinu oproti původnímu zadání. Vybrání nitě, podšívky a dalších malých detailů. Jin jang jsem nakonec umístila na přání na přední stranu kabelky, protože se nápad s kovanokoženým zpracováním moc líbil.

Nebudu to už dál protahovat. 🙂 Kabelka se moc povedla, děkuji Janě Burdové za krásnou zakázku a příjemnou spolupráci na vzniku celé kabelky. Děkuji i kováři Štěpánovi, že zvládnul moje požadavky. 🙂 Rozepisuji to vše proto, že za jednou kabelkou je mnohem více práce, než je z fotek znatelné. I to je zakázková výroba, plnit přání a zároveň do toho dát kus sebe, Nia-design.