Jak vznikl Nia-design

Nia-design vznikl snem. Byla to taková moje životní pouť, kterou jsem hledala sama sebe.

Veškerou moji inspiraci a rozvoj kreativity rozpoutaly mé dvě dcery. Začala jsem aktivně šít a malovat, ale až práce s kůží mě učarovala. Složením jmen dcer vznikl název Nia-design a tím to vše začalo.

Nyní se učím od profesionálních ševců a postupně zdokonaluji svoje postupy. Materiál nakupuji z kvalitních koželužen. Od roku 2020 buduji ateliér, kde tvořím boty s duší, ale zároveň se snažím o kvalitní ševcovské řemeslo.

Snažím se každému dát maximální péči, každá bota, ale i jiný výrobek je dělaný individuálně. Boty vyrábím na míru, vše ručně barvím a maluji, baví mě tato kreativní část výroby, kde se mohu doslova vyřádit na detailech.

Mým největším mentorem je profesionální ortopedický švec Vlastimil Koutný, kterému vděčím za to, co nyní dělám.

Dalším z mých učitelů je profesionální švec Alan Kvasnička, který mi velmi pomohl a posunul v tomto nelehkém oboru dál.

Nyní je mým velkým koníčkem tato práce a moji životní múzou mé dvě dcery. Vkládám do každého výrobku kus vlastního otisku pro jedinečné klienty, kteří chtějí něco víc.

  • Mořské sandále
    Tyto sandálky čekaly na uskutečnění delší čas… Přání bylo mořské téma a modrá barva. Zvolila jsem ozdobné prošití, kontrastní podšívku a ručně dělané ozdobné prvky. Dále mají změkčení došlapu a na sandále velmi příjemnou podešev Vibram. Ač se to možná na první pohled nezdá, tak byly velmi náročné na zpracování.
  • Kabelka Nia Desire
    Tento set kabelky a klíčenky je mým snem. Miluji mandaly, miluji boho styl a miluji vyjímečnost. Stvořila jsem ji velikostně tak, aby se do ní vešlo vše nutné a nebyla pytlem na bordel. (známe to všechny, že 🙂 ) Celá kabelka je šitá a barvená ručně, každý steh, každá dírka, zdobení mandaly, vše milimetr po … PokračovatKabelka Nia Desire
  • Egyptské sandále
    Tyto sandále jsou zrcadlem mé fantazie a tvorby. Jsou naprosto ojedinělé a moc doufám, že budou sedět jak ulité, protože putují na Slovensko za úžasnou ženou. Z toho důvodu veškeré měření probíhalo na dálku. Sandále jsou celokožené, podšívkované, ručně zdobené a malované. Ručně obšitá stélka, dále mají změkčení došlapu a podešev Vibram. Myslím, že rozhodně … PokračovatEgyptské sandále