Jak vznikl Nia-design

Nia-design vznikl snem.

Je mojí životní poutí, kde jsem našla sama sebe. Veškerou moji inspiraci a rozvoj kreativity rozpoutaly mé dvě dcery. Začala jsem aktivně šít a malovat, ale až práce s kůží mě očarovala. Složením jmen dcer vznikl název Nia a tím to vše začalo.

Po celou dobu se učím od profesionálů a zdokonaluji své postupy. Materiál nakupuji z kvalitních českých koželužen, kde je kvalita na prvním místě. Od roku 2020 buduji ateliér, v kterém vzniká veškerá moje tvorba. Kladu důraz na kvalitu.

Snažím se každému dát maximální péči, každý výrobek je dělaný individuálně. Nátepníky, boty a ostatní výrobky tvořím na míru, vše ručně barvím, maluji a zdobím, baví mě tato kreativní část výroby, kde se mohu doslova vyřádit na detailech.

V oblasti bot je mým největším mentorem profesionální ortopedický švec Vlastislav Koutný. Další z mých učitelů je profesionální švec Alan Kvasnička.

Nejvíce se zabývám lukostřeleckým vybavením v podobě nátepníků a toulců. Sama jsem amatérský „zahradní“ lukostřelec. 😀 Zároveň pořádám kurzy zdobení kůže, které jsou jako základ kvalitního startu do světa kůže a zdobení, nebo výjimečným zážitkem pro kreativní duše.

Největším koníčkem je má tvorba z kůže. Vkládám do každého výrobku kus vlastního otisku pro jedinečné klienty, kteří chtějí něco víc.

  • Lukostřelecký nátepník šíp a kotva
    Nátepník pro lukostřelce s vyobrazením šípu, kotvy a run. Kotva jako vizuální připomínka ukotvení a runy symbolizující soustředění. Jednoduché a přitom efektní. Nakonec praktická gumička s posuvným koženým knoflíkem.
  • KURZ ZDOBERNÍ KŮŽE
    Premiérový kurz zdobení kůže byla tedy jízda! 😀 Byl to víkend plný zážitků, nových informací a nabytých zkušeností. Všichni byli naprosto skvělí, provázela nás dobrá a pozitivní nálada po celou dobu školení. 🙂 V kurzu byl jeden účastník již s jistou znalostí, pro ostatní účastníky to byla zdobící premiéra. Všichni si přišli na své a … PokračovatKURZ ZDOBERNÍ KŮŽE
  • Set dračího nátepníku a toulce
    Drak- jeho shovívavost znamená velikost, dobrotu a požehnání. Drak symbolizuje sílu, dokonalost, statečnost a odvahu, hrdinství a vytrvalost, ušlechtilost a božství. Drak překonává všechny překážky až ke konečnému úspěchu. Tato výroba mě neskutečně bavila. Dračí téma mě nikdy neomrzí. Nátepník a toulec s drakem a šupinami. Vrchní tvar toulce jsem vytvořila také do tvaru šupiny a … PokračovatSet dračího nátepníku a toulce